Dla dzieci i młodzieży

Najmłodsi uczestnicy zajęć w CSW Solvay mają zaledwie dwa lata – to z myślą o nich organizowany jest „Angielski dla maluchów”. Inne propozycje zajęciowe dla najmłodszych to rodzinne warsztaty rękodzieła artystycznego lub udział w Rodzinnej Akademii Florystycznej. Starsze dzieci mogą zapisać się na zajęcia artystyczne, jak warsztaty plastyczno-techniczne czy „Mały architekt”. Wśród zajęć taneczno-rekreacyjnych mogą znaleźć m.in. balet klasyczny, hip-hop, i zajęcia ruchowe z elementami gimnastyki korekcyjnej.

W CSW Solvay swoje zainteresowania mogą rozwijać również dzieci i młodzież w wieku szkolnym. Do wyboru są zajęcia i warsztaty teatralne, muzyczne, warsztaty z produkcji muzyki i zajęcia wokalne z „Solvay Vocal School”. Zajęcia taneczne i rekreacyjne obejmują balet klasyczny, hip-hop oraz jazz. Centrum oferuje też szeroką gamę zajęć edukacyjnych. Są to m.in. warsztaty z animacji poklatkowej, kurs fotoreportażu, fotografii ogólnej i reklamowej, cyfrowej obróbki fotografii, warsztaty genealogiczne, pszczelarskie oraz z historii sztuki lub architektury.

Z myślą o dorosłych i seniorach

W ofercie CSW Solvay dorośli i seniorzy mogą wybierać spośród zajęć edukacyjnych, artystycznych i rekreacyjnych. Centrum oferuje lekcje malarstwa i rysunku, warsztaty fotograficzne, na temat architektury, florystyczne, jak i kursy obsługi programów do obróbki cyfrowej zdjęć czy warsztaty genealogiczne. W Centrum odbywają się też zajęcia pilatesowe, w których można uczestniczyć raz lub dwa razy w tygodniu.

Seniorów zapraszamy ponadto do wspólnego śpiewania, tańczenia, muzykowania i recytowania w ramach Artystycznego Estradowego Zespołu Pieśni i Tańca „Pogodna Jesień”, zaś muzyków w każdym wieku do dołączenia do Orkiestry Dętej Solvay.

Seniorów, którzy są zainteresowani zajęciami w CSW Solvay zachęcamy do zaopatrzenia się w Kartę Seniora Centrum Kultury Podgórza. Umożliwia ona darmowy udział w zajęciach w ramach Klubu Seniora, a także bezpłatny lub rabatowy wstęp na wybrane wydarzenia oferowane przez CKP i jego filie. Karta obowiązuje przez dany rok kulturalny tj. od września do sierpnia kolejnego roku.

Dla rodzin

Do udziału w aktywnościach organizowanych w Centrum Sztuki Współczesnej Solvay serdecznie zapraszamy również rodziny, które mogą skorzystać z wielu elementów naszej oferty na preferencyjnych warunkach. Honorujemy Krakowską Kartę Rodzinną 3+ (KKR3+) oraz Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem (KKRN, Karta dla Rodziny “N”). Obie karty to systemy ulg, przywilejów i uprawnień dla ich posiadaczy, funkcjonujące tylko w gminie miejskiej Kraków.

Krakowska Karta Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem uprawnia rodziców, dzieci niepełnosprawne i ich pełnosprawne rodzeństwo m.in. do 50 proc. zniżki w miejskich instytucjach kultury. Kartę wydaje Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMK, przy ul. Dekerta 24.

Krakowska Karta Rodzinna 3+ gwarantuje wiele ulg w instytucjach kultury, sklepach i punktach usługowych. Taką Kartę mogą otrzymać rodziny wielodzietne (posiadające co najmniej troje dzieci), zamieszkałe na terenie gminy Kraków, w których rodzice (rodzic) rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w urzędzie skarbowym właściwym dla osoby zamieszkałej na terenie Krakowa. Kartę taką wydaje Krakowskie Centrum Świadczeń UMK, przy ul. Stachowicza 18.

Podgórze w Kulturze

Zachęcamy również do zaopatrzenia się w kartę „Podgórze w Kulturze”! Obejmuje ona darmowy lub rabatowy wstęp na wybrane przez Centrum Kultury Podgórza wydarzenia, spektakle, koncerty i imprezy we wszystkich filiach. Karta jest przyznawana na dany rok kulturalny.
Centrum Sztuki Współczesnej - Solvay Nocą
Centrum Sztuki Współczesnej - Solvay Nocą
Centrum Sztuki Współczesnej - Solvay Nocą
Centrum Sztuki Współczesnej - Solvay Nocą
Centrum Sztuki Współczesnej - Solvay Nocą
Centrum Sztuki Współczesnej
Centrum Sztuki Współczesnej
Centrum Sztuki Współczesnej
Centrum Sztuki Współczesnej
Centrum Sztuki Współczesnej

Centrum Sztuki Współczesnej

1 /

Na skróty

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.